بتن آماده | قیمت بتن آماده | خرید بتن آماده
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1398/02/21
0

بتن آماده | قیمت بتن آماده | خرید بتن آماده

بتن آماده
بتن آماده از ترکیب شدن ملات و سنگدانه به دست می‌آید. این ملات از سیمان و آب تشکیل می شود که فضای بین سنگدانه ها را پر می کند و به آن ها انسجام می دهد.

 

در واقع بتن آماده بتنی است که در کارخانه تولید و سپس توسط میکسر به محل مورد استفاده منتقل می‌شود. بتن آماده بتنی یکنواخت است که برای استفاده در ساختمان کاملا آماده میباشد. بتن های آماده در موارد گوناگونی استفاده می شوند و بر همین اساس رده بندی های متفاوتی نیز دارند‌؛ اما در هر صورت مخلوط بتن آماده باید حد پایداری قابل قبولی داشته باشد. این پایداری و مقاومت به نسبت سیمان، آب، سنگدانه ها و افزودنی ها بستگی دارد که در بین این موارد، نسبت آب به سیمان مهم‌ترین عامل در تعیین مقاومت بتن است؛ هرچه نسبت آب به سیمان بیشتر باشد، بتن روان تر می شود و البته مقاومت فشاری آن نیز کمتر می گردد. با کاهش نسبت آب به سیمان مقاومت فشاری آن افزایش می یابد.مزایای بتن آماده
بتن آماده در مقابل آتش،آب و تغییرات جزئی بسیار مقاوم است و در مقایسه با دیگر اجزای ساختمان، همچون فلزات، چوب و آسفالت طول عمر بیشتری دارد.
 کاربردهای بتن آماده
1_ اسکلت بتنی ساختمان ها
2_ روسازی راه ها
3_ کفپوش بتنی(این کفپوش ها در برابر گرما و فشار مقابل هستند و با استفاده از افزودنی ها تنوع رنگی نیز دارند.)
4_  ساخت سازه های پیش ساخته (مثل دیوار پیش ساخته و پله های پیش ساخته)فرآیند تولید بتن آماده
بتنی که در کارخانه تولید می‌شود از لحاظ کیفیت و خواص فیزیکی به طور کامل بررسی و با استانداردهای بین‌المللی مطابق می‌گردد. در آزمایشگاه ها میزان رطوبت بتن را بررسی می‌کنند تا چسبندگی آن کم نباشد. پس از کنترل کیفیت، بتن را به ورودی کارگاه انتقال می دهند و بعد از زمان خاصی بتن آماده توسط میکسر به محل مورد استفاده حمل می شود.انواع بتن آماده
بتن آماده انواع گوناگونی دارد که نقطه اشتراک همه آنها، وجود سیمان به عنوان ماده پایه و اولیه است.


بتن آماده استاندارد: بتن استاندارد در بین انواع بتن آماده، پرکاربردترین است. این بتن از مواد اصلی و پایه بتن ساخته می شود و انعطاف پذیری بالایی دارد.
 

بتن تقویت شده با فیبر: در این نوع بتن از فیبر استفاده می شود تا مقاومت ساختاری بتن افزایش یابد. این بتن معمولاً برای جلوگیری از نفوذ پذیری استفاده می‌شود.
 

بتن معماری و تزیینی: اين بتن بیشتر در تولید قطعات ساختاری مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه برای طراحی معماری و تزیینات از روش‌های گوناگونی استفاده می‌کنند که در این موارد نوعی بتن نرم و انعطاف‌پذیر لازم است. این بتن بیشتر در اطراف استخر ها، پیاده روها و راه‌های ورودی به کار می رود.
 

بتن پیش ساخته: نوعی بتن آماده است که در برنامه های ساخت و ساز خاصی استفاده می شود.
 

بتن متراکم: این بتن تحت تراکم و فشار بالایی تولید می‌شود و درصد آب آن بسیار کم است. بتن متراکم از بتن معمولی سفت تر است و به سختی شکل داده می‌شود. این بتن در ساخت پل و سازه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 

بتن خود متراکم: این بتن به دلیل درصد آب بالایی که دارد، به راحتی شکل دهی و جابه‌جا می‌شود و در برخی ساختارهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد.
 


قیمت بتن آماده
بتن آماده به دلیل کیفیت بالا و هزینه های مصرف شده در فرآیند تولید، قیمت بالاتری نسبت به بتن معمولی دارد؛ اما باید توجه داشت که با خرید این بتن، علاوه بر صرفه جویی در زمان، بتنی مرغوب تر و پایدارتر مورد استفاده قرار می گیرد که کیفیت آن توسط کارخانه تضمین می‌شود. به علاوه در فضای کارگاهی کوچک، ساخت بتن دشوار است که استفاده از بتن آماده این دشواری را از بین می‌برد.

خرید بتن آماده
برای خرید بتن آماده، باید میزان بتن مورد نیاز را بر حسب متر مکعب محاسبه کرد. برای این کار، طول، عرض و ارتفاع مکان مورد نظر را در هم ضرب می کند و واحد را به متر مکعب تبدیل می نماید. وبسایت هایی نیز وجود دارند که می‌توانند این میزان را برای متقاضیان محاسبه کنند.

شرکت تعاونی بتن نصر کاشان ، بتن آماده را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به مشتریان عرضه می کند. در این شرکت بتن آماده با استفاده از بهترین تجهیزات و ماشین آلات همچون بچینگ اختصاصی بتن نصر کاشان تولید می شود. همچنین کیفیت بتن آماده در آزمایشگاهی مجهز مورد بررسی قرار می گیرد تا بتن استاندارد و مورد رضایت مشتریان تولید شود. بتن آماده پس از تایید شدن در آزمایشگاه، توسط میکسرهای بتن نصر کاشان به مقصد منتقل می شود و بتن ریزی با استفاده از دستگاههای پمپ هوایی و ثابت در محل مورد نظر را انجام می‌گیرد.

شرکت تعاونی بتن نصر کاشان

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *
شماره موبایل: *
ایمیل:
دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

ما انواع مختلفی از متن ها را در دسترس داریم، اما اکثریت آنها به نوعی توسط کلمات طنز تزریق شده باورپذیر دچار تغییر شده اند. ما انواع مختلفی از متن ها را در دسترس داریم، اما اکثریت آنها به نوعی توسط کلمات طنز تزریق شده باورپذیر دچار تغییر شده اند. ما انواع مختلفی از متن ها را در دسترس داریم، اما اکثریت آنها به نوعی توسط کلمات طنز تزریق شده باورپذیر دچار تغییر شده اند

design